Баннер верх
Присилайте свої матеріали та зауваження на truskavets-media@ukr.net

Статті

«ПЛАСТ» – УНІКАЛЬНА МЕТОДИКА ВИХОВАННЯ ПАТРІОТІВ

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Трускавецькі пластуни обрали нового керівника своєї організації

Ним стала Марія Олійник-Мудра. Колишній очільник Трускавецької пластової станиці Олег Рега нібито добровільно склав свої повноваження. Хоча направду до такого кроку його підштовхнули доволі вагомі чинники.

{jcomments on}Так, батьки трускавецьких пластунів неодноразово висловлювали своє обурення формальним ставленням пана Олега до виконання взятих на себе обов’язків: колишній очільник станиці обрав незрозумілу позицію – усіляко уникав спілкування з молоддю, не вирізнявся активністю, аж ніяк не був моральним  авторитетом для хлопців та дівчат. Більше того, міський пластовий осередок ним було перетворено у кишенькову організацію, підконтрольну  одіозному роботодавцю Реги – директору санаторію «Карпати». Існування такого причинно-наслідкового зв’язку між очільником патріотичної організації та керівником трускавецьких регіоналів озвучив сам Рега кілька років тому, коли  навідріз відмовився взяти участь в урочистостях з нагоди відкриття у Трускавці пам’ятника Провіднику ОУН Степанові Бандері. Свою «позицію» пояснив приблизно так: ви ж знаєте, де я працюю. Тому передумови для кардинальних змін у керівництві пластової станиці Трускавця визріли давно. Добре, що їх вдалося реалізувати.

 Марія Олійник-Мудра, на відміну від свого попередника, справляє надзвичайно позитивне враження – молода, енергійна, запальна, сповнена бажання працювати і внести свіжий вітер змін у трускавецький осередок. Марія є досвідченою пластункою, за фахом – менеджер з управління персоналом та маркетингу. Окрім того, є громадською активісткою, небайдужою людиною, яка в якості волонтерки нині долучилася до допомоги українській армії. Разом з чоловіком виховує маленьку донечку.

Марія не приховує амбітних планів: насамперед докладатиме зусиль, аби поповнити ряди трускавецьких пластунів, які нині є незначними. А також шукатиме виховників, які були б непересічними особистостями, спроможними плекати молоде покоління українських патріотів. Бо нині на молодіжні громадські організації покладаються особливі завдання: заповнити прогалини у національно-патріотичному вихованні молоді, якими хибує навчально-освітній процес. Мені можуть заперечити, мовляв, у школах відбувається чимало патріотичних заходів, уроків, лінійок і таке інше. Так, але вони носять епізодичний характер, відсутній системний підхід, такий, скажімо, який був у радянській школі, коли молодь проходила усі сходинки ідеологічного вишколу: від жовтенят до комсомолії. Не маючи жодної ностальгії за тим часом і системою, все-таки віддамо належне якості тодішнього патріотичного виховання. Нині ж молодь формується під впливом стихійних факторів: маніпулятивних технологій, чорного піару, негативних інформаційних потоків. Їхній вплив на “розум і серце” молодої людини зазвичай ніким не контролюється.

А національна скаутська організація України Пласт  ставить собі за мету виховувати молодь у патріотичному дусі. Як розповіла Марія Олійник- Мудра, основним завданням є плекати в дітях розуміння того, ким вони є, сприяти розвитку їхніх лідерських якостей, їхніх талантів. Пласт виховує моральних, сильних людей, які готові брати на себе відповідальність за те, що відбувається в країні, пишатися тим, ким вони є і бути гідними громадянами своєї держави. Важливо, що цим серйозним речам діти вчаться через гру, у цьому полягає пластова методика, через підтримку дитячих ініціатив та втілення їхніх задумів, через заняттях у гуртках. Власне, у гуртках розподіляються обов’язки, завдяки чому діти отримують навики виявляти свою лідерську позицію, свою креативність, сильні сторони. Також робиться акцент на вивченні історії  та на досягненні доброї фізичної форми.

На думку Марії, пластунські цінності нині є більш актуальними, ніж кілька років тому, коли все було в країні відносно спокійно. Скаутська організація стає все більш затребуваною, бо володіє ресурсом, здатним протистояти викликам часу. Ідеали Пласту є універсальними: бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, жити за пластовими законами, слухати пластового проводу. Це – самовиховні цінності, які плекають силу волі, аби досягти успіху. І, говорячи про успішних людей варто пригадати тих пластунів, які творили і творять історію: очільник ОУН Степан Бандера, генерал-хорунжий Роман Шухевич, чи, наприклад, духовні провідники нації митрополит Андрей Шептицький,  кардинал Любомир Гузар. Чи, скажімо, владика Борис Гудзяк, який є беззаперечним молодіжним лідером та зумів підняти рівень Українського католицького університету на європейський рівень, доктор молекулярної генетики Юрій Мончак, засновник нової економічної теорії Богдан Гаврилишин. Список можна продовжувати. Тобто можна говорити про унікальну вишкільну методу Пласту, яка плекає в людях цілеспрямованість, здорову амбітність, бажання вдосконалюватися, бути кращим не за інших, а за себе, учорашнього. Не можна також переоцінити значення головного обов’язку Пласту: виховувати Українця – націоналіста, свято відданого своєму народу.

Усі ці якості прививають і трускавецьким пластунам. Новообрана станична впевнена, що впорається із цілями, які ставить перед очолюваним неї трускавецьким осередком, бо заручилася підтримкою однодумців. Намагаючись відродити втрачені позиції трускавецької скаутської організації, до праці тут зголосилися: перший станичний відродженого у 1991 році міського осередку Василь Кондратик та колишня курінна Оксана Мотика. Тобто формується потужна команда. У планах також – вперше організувати і провести літній табір власне трускавецької станиці, який би став тріумфальним завершенням пластового року. Для тих, хто не знає, зазначимо, що пластовий рік розпочинається у вересні, він наповнений різноманітними заходами: спортивними та театральними змагами, супроводом Вифлеємського вогню миру, стійкуванням біля плащаниці на Великдень та іншими важливими речами. У травні стартує такий собі мандрівний період, який завершується літнім таборуванням. Тобто у планах нової команди – потужно заявити про себе як у Трускавці, так і в пластовому середовищі. Побажаймо новій пластовій команді успіху і перемог!

 

Ольга Куц

Коментарі до новини

Гаряча новина

Зараз на сайті

На сайті 43 гостей та відсутні користувачі

Спонсори