Баннер верх
Присилайте свої матеріали та зауваження на truskavets-media@ukr.net

Статті

Храм мистецтва – по-затівськи або Навіщо ЗАТу відпочивальники?

Рейтинг користувача:  / 3
ГіршийКращий 

Закритому акціонерному товариству не позичати досвіду перетворення своїх об’єктів у «блошині» ринки. Так, Палац культури ім. Тараса Шевченка, колись осередок духовності і культури, нині храмом мистецтва можна назвати з великою долею іронії.

{jcomments on} Одразу біля центрального входу будівлі вам «ненав’язливо» запропонують придбати диво-косметику або ж лікувальні чаї чи ще якийсь інший унікальний, за словами продавців, крам. А  хол величного колись палацу став постійним місцем дислокації продавців з усієї України. Кожен клаптик його обліплений торгівельними ятками, з яких звисає китайсько-турецький ширпотреб. Отож, трускавчани та відпочивальники, йдучи на концерт чи інший захід, перед тим, як потрапити до зали, змушені проштовхуватися крізь торгівельні ряди. Мабуть, на думку затівського керівництва, саме такий нетрадиційний як для закладів культури антураж чудово налаштовує на сприйняття високого мистецтва, так би мовити загострює відчуття прекрасного. Креативний підхід. Хоча чомусь око шукає виставки художніх полотен Тараса Шевченка, чиє ім’я чомусь(?) носить палац, або хоча би картин місцевих художників на тему: «Славетний Трускавцю, тобі складаю шану!», або  виїзної музейної експозиції історичних знахідок на території Львівщини, або… хоча б чогось, що нагадувало би про те, що це – культурно-мистецький заклад.

Схожу картину можна спостерігати і у нагірних затівських санаторіях: «Кристалі», «Алмазі», «Рубіні», а також у другій курортній поліклініці. Тут торгівля «кипить» у буквальному значенні цього слова. Купити можна усе, чого душа забажає, починаючи від засобів гігієни, нижньої білизни та дарів природи аж до ексклюзиву «від Версаче». Небезпідставно ці оздоровчі заклади, які з огляду на таке перепрофілювання вже й оздоровчими назвати важко, вважаються серйозними конкурентами трускавецьких промислових ринків. Окрім того, більшість кабінетів у курортній поліклініці здається в оренду підприємцям, і вартість оренди є однією із найвищих у місті. І до медицини ці підприємці, переважно, відношення не мають. Тож виникає запитання: а може, затівським оздоровницям відпочивальники і не потрібні? Заробітки на ринковій торгівлі вочевидь не менші. Та й гроші, кажуть, легші, і клопоту мінімум. Ні тобі менеджерів, ні промоційних агентів, ні технічного оснащення та модернізації, ні підвищення кваліфікації лікарського складу… сиди собі – і «капусту шаткуй». 

 

 

 

Христина Світла

 

Коментарі до новини

Гаряча новина

Зараз на сайті

На сайті 53 гостей та відсутні користувачі

Спонсори