Баннер верх
Присилайте свої матеріали та зауваження на truskavets-media@ukr.net

Статті

КОГО ОБРАЛИ ТРУСКАВЧАНИ: аналіз списків партій, які отримали представництво у міській раді

Рейтинг користувача:  / 5
ГіршийКращий 

25 жовтня громадяни Трускавця, прийшовши на виборчі дільниці, сформувалинову місцеву раду. Проте депутатський корпус оновився лише частково. Серед обраних – чимало депутатів попередніх скликань.

 

Тепер кожного з нас, як виборця, як платника податків, цікавлять питання: що всі ці люди, які отримали мандат довіри, робитимуть наступну каденцію?Дбатимуть про інтереси громади чи займатимуться дерибаном? Які рішення ухвалюватиме стара-нова рада? У якому місті ми житимемо? Як витрачатимуться гроші платників податків,що саме буде зроблено в економіці Трускавця, культурі, транспорті, медицині та освіті, в інших важливих сферах? 

На ці запитання ми пропонуємо відповісти новообраним депутатам – інтерв’ю з ними публікуватимемо у наступних номерах «Джерел Трускавця». А сьогодні стисло подамо інформацію про тих, хто отримав повноваження представляти інтереси трускавецької громади.

До міської ради Трускавця пройшло 8 партій з 13, які брали участь у виборах. Від «Самопомічі» депутатські мандати отримали 5 висуванців, «Громадянська позиція» та БББ «Солідарність» мають по  4 депутати, від «Свободи», «Конгресу українських націоналісті» та «Батьківщини» пройшло по 3 депутати, «Народний контроль» та УКРОП вибороли по 2 депутатські мандати.

Депутати від «Об’єднання «Самопоміч»:

Олег Карпин, член партії,директор ТОВ «Гранд». Був депутатом міськради у 2006-2010 р.р. від «Пори», представники якої належали до депутатської  більшості тодішнього міського голова Лева Грицака. У 2010 році балотувався від  «Сильної  України» Тігіпка, сателіта регіоналів, але не пройшов. Директор кінофестивалю «Корона Карпат».

Віра Сазонова, безпартійна, у 2003- 2013 р.р. працювала головним спеціалістом - юрисконсультом юридичного відділу Трускавецької міської ради, з 2013 р. – засновник ПП "Юридична компанія "Сфера». Власністю родини є малі архітектурні форми на міських зупинках. На сьогодні підприємницька діяльність здійснюється з порушенням законодавства, оскільки договори оренди земельних ділянок не укладено.

Василь Тимчишак, безпартійний учасник військових дій у зоні АТО, тимчасово не працює. Є одним із засновників будівельного кооперативу учасників АТО.

Андрій Остапчук, безпартійний, перший заступник генерального директора ТОВ «Санаторій «Шахтар». У 2010 році не пройшов до міської ради від «Європейської парті», у лавах якої перебував. 

Олена Савченко, безпартійна. З 1996року до сьогодні -  головний  спеціаліст-юрисконсульт Трускавецької міської ради.  Попередні міські голови не бачили потенціалу для призначення керівником юридичного відділу. Кар’єрний ріст відбувся завдяки підтримці Андрія Кульчинського.

Депутати від «Громадянської позиції»:

Тарас Матолич,безпартійний, тимчасово не працює, кандидат економічних наук. Балотувався до Львівської обласної ради. Інформація про громадську діяльність – відсутня.

Іван Герльовський, член партії , підприємець, заступник головного лікаря з економічних питань КП «Трускавецька міська лікарня». З 2010-2015 – депутат Трускавецької міської ради від «Батьківщини». Під час депутатства вийшов з лав партії, представляв інтереси претендентів до українського парламенту від Партії захисників вітчизни та Радикальної партії Ляшка.

Ігор Стасик, член партії,  в.о. головного лікаря КП «Трускавецька міська лікарня». Депутат минулого скликання від «Відродження».

Андрій Степаненко, член партії, голова правління ОСББ «Надія». Інформація про громадську діяльність – відсутня.

Депутати від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»:

Анатолій Стародуб, член партії, очільник міського осередку, перший заступник генерального директора ПрАТ «Трускавецькурорт». Депутат міської ради з 2002 року – йшов як самовисуванець, балотувався від різних політичних партій: «Третьої сили», «Удару» Кличка, «Солідарності», членами яких був.

Василь Вовчанський, безпартійний, начальникМРЦ «Трускавецький». З 2010 -2015 р.р. – депутат міськради.

Юрій Яворський, безпартійний. Депутат міськради у 2006 -2010 р.р. від «Пори». Від цієї ж політсили був обраний у 2010 році, проте відмовився від депутатства через призначення заступником міського голови з питань розвитку курорту.

Михайло Кіселичник, член «Солідарності», директор ПК ім.Т. Шевченка. Депутат п’яти скликань: балотувався від РУХу, «Нашої України»,  «Удару» та БПП «Солідарність».

Депутати від «Всеукраїнсього об’єднання «Свобода»:

 Богдан Габшій, член партії, заступник генерального директора ТОВ «Будівельні технології  ХХI століття», депутат міськради у 2010-2015 р.р. від  цієї ж політичної сили.

Юрій Наконечний,безпартійний, фінансовий директор ТОВ «Будівельні технології ХХI століття». Громадською діяльністю не займався.

Руслан Пристай, безпартійний, заступник генерального директора з маркетингу та обслуговування ТзОВ «ГКК «Карпати». Відомості про громадську діяльність – відсутні.

Депутати від «Конгресу українських націоналістів»:

Андрій Кісак,безпартійний, підприємець. Місце першого кандидата у списку, який автоматично ставав депутатом у випадку проходження партією 5% бар’єру, йому запропонував тесть Ігор Ластовецький, багаторічний очільник трускавецького КУНу, двічі депутат міськради.

Роман Бучкович, безпартійний, підприємець, голова профспілки перевізників Трускавця. Ініціатор скасування паркувального збору для трускавецьких таксистів.

Микола Сенків,безпартійний, менеджер по залученню клієнтів ПАТ «Укрінбанк». Громадською діяльністю не займався.

Депутати від «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».

Наталя Пономаренко, член партії, депутат трьох скликань, права рука екс-мера Лева Грицака – за часів його правління  була секретарем ради. У 2010-2015 р.р. - заступник директора КП “Трускавецьтепло”.

Михайло Малащак, безпартійний, підприємець. Депутат минулого скликання від політичної партії «Пора».

Мирослав Мицько, член партії, в.о. директораТОВ “ТКО “Комфорт-сервіс”. У 2010 році балотувався від «Правої волі України» - депутатом не став. За партійною квотою цієї партії був членом виконкому разом з заступником гендиректора «Альфи-Плюс» Віктором Марченком. 

Депутати від «Громадського руху «Народний контроль»:

Святослав Грабовський, член партії, підприємець. Балотувався на посаду міського голови Трускавця у 2010 р. від «Свободи», у 2015 р. – від «Народного Контролю». Не пройшов. У 2012 році  програв виборчу кампанію до парламенту від Української Національної Консервативної партія. Керівником трускавецького осередку «Народного контролю» став напередодні місцевих виборів.

Руслан Цехмейстер, член партії, середня технічна освіта, вільний журналіст.

Депутати від «Українського обєднання патріотів – УКРОПу»:

Зоряна Домбровська, член партії. Незадовго перед виборами раптово поміняла очільництво та членство у міському осередку «Нашої України» на керівництво трускавецьким осередком УКРОПУ. Юрист у КП «Трускавецьтепло».

Іванна Кенц-Березюк, безпартійна, приватний нотаріус. Громадською діяльністю не займалася.

Якщо порівнювати представництво політичних сил у місцевому парламенті з тенденціями, які склалися в Україні, то вони суттєво різняться. Статистичні дані свідчать: на місцевих виборах в Україні з результатом 19,5% підтримки виборців перемогла провладна партія —  «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Найближчі конкуренти «Батьківщина» - 12,1% і «Опозиційний блок» - 11,5%. Ще п’ять партій набрали більше 5 відсотків голосів: «УКРОП»  -7,3%, «Свобода» - 6,8% , РП Ляшка – 6,7%, Самопоміч – 6,4% , Відродження -5,4% .

За твердженнями аналітиків, якщо порівнювати показники підтримки партій на місцевих і парламентських виборах, то абсолютним невдахою виборів є «Самопоміч», яка мало того, що втратила більше половини голосів і знаходиться на межі 5% бар’єру, вона ще й втратила більше від правлячої партії, при цьому позиціонуючи себе опозиційною і правильною.

Так виглядає, що ці вибори остаточно «поховали» Гриценка, зазначають автори аналітичних публікацій, - він зміг добитися невеликого успіху на Львівщині. У всіх інших регіонах серйозно здав позиції. Найбільше додала під час перегонів до своєї підтримки «Батьківщина». 

У Трускавці, як бачимо, баланс представників інший: «Самопоміч» та «Громадянська позиція» – серед лідерів виборчих перегонів разом з провладною  «Солідарністю». 

Цьогорічні місцеві вибори засвідчили дуже серйозну суспільну проблему — розвиток і ріст популізму в нашій країні. Як бачимо, повірили у популістські  обіцянки і трускавчани. Цікаво, що будуть робити депутати від партії, яка у свою передвиборчу програму на МІСЦЕВОМУ рівні записала "вагоме підвищення рівня заробітної плати", «безкоштовні медикаменти пільговим категоріям населення», «справедливі тарифи"? 

 

 Ольга КУЦ

 

Коментарі до новини

Гаряча новина

Зараз на сайті

На сайті 54 гостей та відсутні користувачі

Спонсори