Баннер верх
Присилайте свої матеріали та зауваження на truskavets-media@ukr.net

Статті

Роман Малярчин: Ті, які беруться оновлювати могилу УПА перед виборами, не є патріотами

Рейтинг користувача:  / 6
ГіршийКращий 

У вівторок, 22 вересня, Трускавець сколихнула шокуюча новина: могилу героїв УПА зруйнували невідомі вандали - демонтували частину пішохідної доріжки та розрили символічний насипний курган.

Першим забив на сполох станичний Братства ОУН – УПА Роман Малярчин, знаний і шанований чоловік у нашому місті. У далекому 1991 році пан Роман разом з побратимами та національно-свідомими трускавчанами долучився до відновлення могили на старому цвинтарі міста. Саме на цьому місці були поховані вояки УПА - громада Трускавця у такий спосіб вшанувала пам'ять про їхній подвиг.

Щоб зясувати, що ж відбувається, ми попросили прокоментувати ситуацію головного архітектора міста Зіновія Кушніра. Посадовець повідомив, що рішенням виконавчого комітету 17 вересня у відповідь на клопотання громади церкви Покрови Пресвятої Богородиці за парафіянами храму було закріплено територію, прилеглу до могили Героїв УПА для обслуговування, проведення благоустрою, прибирання та належного утримання. Наступним пунктом цього ж рішення громаду церкви було зобов’язано план благоустрою території погодити з відповідними структурами міської ради. Проте жодних погоджень здійснено не було. Звернень щодо надання дозволу для проведення робіт біля могили УПА , що на вул. Лесі Українки, міське управління архітектури та містобудування також не отримувало.

Тому, продовжуючи розслідування, ми зателефонували отцю Володимиру Бондарчуку, настоятелю храму Покрови Пресвятої Богородиці, який розповів, що жертводавець Андрій Кульчинський напередодні виборів виявив бажання облагородити могилу героїв УПА.

Розмовляємо з Андрієм Богдановичем. Головлікар міської лікарні підтверджує інформацію: ні, не вандали, а він причетний до руйнування символічного кургану біля церкви; так, разом з громадою храму планує встановити тут новий монумент. На запитання, чому ж порушив процедуру отримання необхідних дозволів, відповідає «Час підпирає – церква буде мати празник  і його треба зробити достойно». На наше зауваження, що такі дії є несумісними зі статусом депутата міськради, який мав би бути взірцем законослухняності, відповідь Андрія Кульчинського за абсолютної відсутності аргументів зводиться до надзвичайно змістовної фрази «Та ви шо …» У такий же спосіб пан головлікар коментує наше запитання: можливо, могила, яка була впорядкована стараннями усієї громади міста має більшу цінність, аніж похапцем під вибори встановлений пам’ятник?  «Та ви шо …», - вкотре повторює Кульчинський і на цьому наша розмова вичерпується.

-Я низько вклонюся перед тими людьми, які подбають і відновлять могилу наших героїв, - говорить Роман Малярчин, станичний ОУН-УПА . – Але не таким більшовицьким методом, коли самовільно руйнують те, що створено громадою. Жертводавці мали б порадитися з трускавчанами та зі мною, як керівником Братства вояків ОУН-УПА. І чому про пам’ятник згадали за місяць до виборів, а не за рік чи два до того? Це - підтвердження, що у цих людей немає нічого патріотичного, вони просто рвуться до влади. Боляче то все сприймати,з сумом зазначає Роман Малярчин.

Підкуп електорату стає одним з головних методів, яким Андрій Кульчинський сподівається здобути перемогу у виборах. Він намагається завоювати симпатії мешканців міста звичними під час виборчих кампаній речами: ремонтами в школах та під’їздах, організацією екскурсійних поїздок, встановленням лавочок. Останнє «ноу-хау» Кульчинського - спорудження пам’ятника, а  з виходом на фінішну пряму він, мабуть, не гребуватиме й роздачею гречки. Чи варто наголошувати, що такими діями Андрій Кульчинський своїх виборців відверто зневажає. А ще наслідує свого патрона Лева Грицака, який також нав’язував трускавецькій громаді самовільно встановлений пам’ятник  біля церкви святого Миколая. І справді: яке їхало, таке й здибало.

Христина СВІТЛА

Коментарі до новини

Гаряча новина

Зараз на сайті

На сайті 11 гостей та відсутні користувачі

Спонсори