Баннер верх
Присилайте свої матеріали та зауваження на truskavets-media@ukr.net

Статті

Про дрогобицьких послідовників великого вождя Кореї

Рейтинг користувача:  / 12
ГіршийКращий 

Зі студентських років пам’ятаю підшивки районних газет, переважна більшість публікацій у яких була наглядним прикладом того, як не треба писати.

Ми аналізували їх, шукаючи ті чи інші невідповідності критеріям журналістики щодо балансу думок чи об’єктивності висвітлення подій. Одного разу хтось з однокурсників приніс на таке практичне заняття журнал «Свободная Корея», і, погортавши його, ми дійшли висновку: районки доби розпаду горбачовського союзу – не найгірший варіант журналістики. Бо видання, яке репрезентувало соціалістичну авторитарну Північну Корею, спочатку шокувало, а потім неймовірно розвеселило: героєм усіх матеріалів був виключно генсек трудової партії країни, якого інакше як великий вождь не величали, оспівуючи на всі лади: сказав, зробив, вказав шлях у світле майбутнє. Не знаю, якими перлинами рясніло першоджерело, але публікації у перекладі російською були настільки недолугими, що іншої реакції, окрім насмішок та глузування не викликали.

Такі ж враження у мене сьогодні викликають інформаційні добірки регіонального телебачення «Алсет Плюс». Нудні, примітивні сюжети, у переважній більшості яких героєм є «сонцесяйний» Андрій Кульчинський: ось великий і всемогутній очільник міської лікарні поставив лавочку бідним мешканцям багатоповерхівки, які безмірно щасливі з того. Не забув й про дітлахів – допоміг відновити дитячий майданчик, покривши значну частину витрат та вирішивши організаційні питання. Лопати до рук не брав – вождю аж ніяк не випадає вдаватися до фізичних навантажень. Сюжети про те, як то файно стало у міський лікарні, бо «добрий господар» зробив ремонти за бюджетні кошти, до уваги не беруться – настільки набили оскомину.

А от й «свіженька» тема: косметичний ремонт приміщення у в одній з трускавецьких шкіл викликав у вчителів, за версією репортерів «Алсету Плюс», стан абсолютної нірвани. Сплакатися можна, Кульчинський - щонайменше чудотворець!При цьому алсетівські «акули мікрофону» не розголошують походження джерела фінансування такої щедрості  головлікаря трускавецької лікарні. Як довго на 8 тис. грн. зарплатні Кульчинський вдавав би з себе благодійника?Чому саме мас-медіа, що є у власності дрогобичанина Віктора Возняка, з таким маніакальним завзяттям розпочали «розкрутку» ймовірного кандидата на посаду міського голови Трускавця?

Переконана, що притомні глядачі не сприймають маячню, продуковану «Алсетом Плюс», за чисту монету. Вона викликає таку ж нудотну реакцію, як журнал-життєпис корейського генсека.

Щодо відповідності критеріям журналістики – то, як нам стало відомо, непрофесійна заангажована подача інформації  «Алсетом Плюс» стала підставою для представника Нацради з питань телебачення та радіомовлення у Львівській області для скерування керівництву каналу повідомлення про порушення. Як зазначив представник Нацради Петро Цеголко, 28-29 серпня цього року було здійснено моніторинг мовлення ТзОВ «Алсет Плюс» на 42 ТВК у м. Дрогобичі. За результатами  моніторингу зафіксовано порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а саме: ч.7 ст. 27 («Ліцензіат зобов'язаний  виконувати умови ліцензії») та ч. 8 ст. 28 («Ліцензіат зобов'язаний дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення»). У повідомленні, надісланому керівництву «Алсету Плюс»,  йдеться про невиконанням умов діючої ліцензії в частині «Програмна концепція мовлення» та вказано на обов’язок ТРО надавати об’єктивну, збалансовану і неупереджену інформацію.

Проте не доводиться сподіватися, що дрогобицькі послідовники  ідеології  «чучхе», проголошеної корейським диктатором, спроможуться бодай на формальне дотримання стандартів журналістики. Виборча кампанія стартувала кілька днів тому  – тож слід очікувати, що глядачі каналу стануть свідками перевтілення головлікаря трускавецької лікарні у супермена, який день у день рятуватиме Трускавець від техногенної катастрофи чи, скажімо, поборюватиме …пришельців з космосу.

Христина СВІТЛА

Коментарі до новини

Гаряча новина

Зараз на сайті

На сайті 53 гостей та відсутні користувачі

Спонсори