Баннер верх
Присилайте свої матеріали та зауваження на truskavets-media@ukr.net

Статті

ТРУСКАВЕЦЬ ПРОПОНУЄ ДОПОМОГУ ДРОГОБИЦЬКОМУ ВОДОКАНАЛУ. Про неіснуючі борги ТзОВ «Трускавецький водоканал» перед КП «Дрогобичводоканал»

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

Як стало відомо, ПАТ «Львівобленерго» попередило КП «Дрогобичводоканал» про припинення подачі електричної енергії з 10 березня.

Про це повідомив керівник дрогобицького комунального підприємства Роман Шагала. За його словами, причиною вимкнення енергопостачання є заборгованість перед ПАТ «Львівобленерго» за спожиту електроенергію, ціна на яку на 1 березня зросла ще на 4,8%, у порівнянні з попереднім місяцем. 

Всю вину за такий стан речей дрогобицький керівник перекладає на ТзОВ «Трускавецький водоканал», який начебто заборгував КП «Дрогобичводоканал» вже 8 млн. грн. і відмовляється цей борг сплачувати.

Позиція Романа Шагали, вважають керівники ТзОВ «Трускавецький водоканал», є не тільки необґрунтованою та безвідповідальною, але й провокаційною щодо громад міст Дрогобича, Трускавця і Стебника. Аби уникнути відповідальності за власну безгосподарність, пан Шагала вдається до компіляцій, голослівних звинувачень та безпідставних виправдань. Ось декілька фактів та аргументів, що підтверджують ці висновки. 

По-перше, Дрогобицький водоканал у жовтні 2013 року в черговий раз підняв тарифи на водопостачання та водовідведення для ТзОВ «Трускавецький водоканал». Ці тарифи Трускавець визнав і справно сплачує Дрогобичу за послуги. Жодних боргів за тарифами від жовтня 2013 року Трускавець перед Дрогобичем не має. 

По-друге. Чергове підняття цін на водопостачання та водовідведення КП «Дрогобичводоканал» для ТзОВ «Трускавецький водоканал» здійснив уже через півроку за посередництва Національної комісії, що здійснювала державне регулювання у сфері комунальних послуг (Постанова від 30.05.2014 за № 634). Трускавець ці тарифи не визнав, оскаржив у Антимонопольному комітеті та суді і сплату за цими тарифами не проводить. Діє ТзОВ «Трускавецький водоканал правомірно, адже Антимонопольний комітет від 01.09.2014 повідомив, що «у зв’язку з застосуванням нових тарифів споживачі м. Трускавця відшкодовують витрати ТОВ «Трускавецький водоканал» та всі витрати КП «Дрогобичводоканал» на забезпечення водою споживачів м. Стебника, м. Дрогобича та населених пунктів Дрогобицького району, що у свою чергу призводить до збільшення різниці в тарифах у межах території та нав’язування споживачам витрат, пов’язаних з постачанням води до міст Дрогобича та Стебника, а також включення до тарифу на послуги інвестиційних витрат підприємства КП «Дрогобичводоканал» та безпосередньо цього підприємства і включення до тарифу витрат на транспортування води магістральними трубопроводами».

Формування єдиного тарифу по підприємству (для виробника/виконавця), зазначив Антимонопольний комітет, «не забезпечує дотримання принципу «економічної обґрунтованості», а тому Антимонопольний комітет зобов’язав Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та Національну комісію , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, «провести перерахунок цих тарифів шляхом виключення витрат, які не пов’язані із безпосереднім наданням послуг» у місячний термін. На жаль, обов’язкові до розгляду рекомендації Антимонопольного комітету до цього часу не виконані, оскільки дані комісії були ліквідовані указом Президента, а їхній правонаступник не був визначений. 

А також. Дрогобицький водоканал вже намагався стягнути неіснуючий борг з ТзОВ «Трускавецький водоканал» через суди, але ні суд першої інстанції, ні апеляційний суд такого боргу за трускавецьким підприємством не визнав. 

Минулої п’ятниці в Мінрегіонбуді обговорювався проект постанови КМУ про врегулювання тарифної політики в сфері водопостачання. Відповідно до цього проекту, експерти міністерства прорахували, що тарифи, за якими Дрогобицький водоканал намагається стягнути борги з трускавецького підприємства, є завищені на 41 відсоток, а для дрогобичан занижені на 17 відсотків. Очікується, що з підписанням цієї постанови будуть зняті всі спірні питання між водоканалами Дрогобича і Трускавця. 

Таким чином вина за зрив водопостачання для мешканців Трускавця лежить виключно на суб’єкті господарювання КП «Дрогобицький водоканал». 

Аби допомогти цьому підприємству вийти з боргової кризи й надалі не допускати відключення споживачів від систем водопостачання, міський голова Трускавця Руслан Козир запропонував дрогобичанам розглянути питання щодо створення спільного комунального підприємства з видобутку води на водозаборі «Гірне» та її транспортування до резервуарів у с. Доброгостів, де вода розподіляється на трускавецьку та дрогобицьку. У таке підприємство Трускавець готовий вкласти 55 відсотків необхідних коштів, оскільки саме 55 відсотків видобутої на водозаборі води йде на потреби трускавчан. Таке рішення дозволило б зняти вагоме фінансове навантаження з КП «Дрогобичводоканал». Воно було би справедливим і з історичної точки зору: водозабір «Гірне» був побудований у 90-х роках минулого століття на 75 відсотків за кошти санаторно-курортних закладів Трускавця, але рішенням обласної ради 1996 року він по-волюнтаристськи був переданий в комунальну власність лише Дрогобича. Сьогодні місто Котермака не дає собі ради з обслуговуванням цього стратегічного для регіону об’єкту. Створення спільного підприємства з видобутку води в Гірному та її транспортування до Доброгостова допомогло би Трускавцю і Дрогобичу уникнути будь-яких ризиків в сфері водопостачання.

Трускавецький міськвиконком звернувся до дрогобицьких колег з пропозицією скликати спільне засідання виконкомів міст Дрогобича та Трускавця та заслухати на ньому директорів водоканалів, обговорити питання стабільного водопостачання наших мешканців. На жаль, замість конструктивного діалогу з Дрогобича на адресу Трускавця лунають лише безпідставні звинувачення… 

Коментарі до новини

Гаряча новина

Зараз на сайті

На сайті 53 гостей та відсутні користувачі

Спонсори