Баннер верх
Присилайте свої матеріали та зауваження на truskavets-media@ukr.net

Статті

Хробак тепер навчатиме уму-розуму трускавчан

Рейтинг користувача:  / 2

 

Ну ось і все, припливли! Припливли ми всі, шановна громадо. Припливли наші одвічні моральні цінності, припливли ідеали Майдану…

Знаєте, кого обрано у Трускавці головою Ради Старійшин?

Обрано злодія!

Детальніше...

 

Безробітний трускавецький депутат, сім’я якого володіє готівкою понад 1 млн.грн., живе за рахунок дружини та соціальних виплат

Рейтинг користувача:  / 0

 

У своїй е-декларації депутат Трускавецької міської ради від «Громадянської позиції» Тарас Матолич головним джерелом доходів у 2016 році вказав зарплатню дружини у розмірі майже 46 тис. грн. та отримані нею 10 тис. грн. соціальних виплат. Окрім того Стефанія Матолич володіє 75 % від загального капіталу у ТзОВ «Західна дорожна транспортна група» та є підписантом у ТзОВ «Дукан», де одним з кінцевих бенефіціарних власників вказано її свекруху – Надію Матолич.

Що стосується Тараса Матолича, який зазначив, що тимчасово не працює, то торік він отримав у міському Управлінні праці та соціального захисту населення допомогу на суму 31 838 гривень. Депутат повідомив, що володіє об’єктами нерухомості, які знаходяться у Трускавці: гаражем, квартирою у 85 кв. м та житловим будинком площею 315,5 кв. м, вартість якого на момент набуття права власності у 2009 році становила понад мільйон гривень (за валютним курсом на той час –$134 тисячі).

Тарас Матолич також є співвласником помешкання у Львові площею 134, 6 кв. м. У власності депутата - дві іномарки: легковик Land Rover 2006 року випуску та автомобіль Volkswagen PASSAT .

У 2015 році ситуація була схожою -  трускавецький депутат задекларував  трішки більше 42 тис. грн. сукупного доходу сім’ї, який склала заробітна плата дружини. До наповнення родинного бюджету він не долучився, оскільки також був безробітним. Як вдавалося родини виживати на такий мізер – можна лише здогадуватися.

Останнім місцем праці Тараса Матолича була Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, де він обіймав посаду начальника організаційно-розпорядчого відділу. У лютому 2015 року розпочалася перевірка працівників цієї структури, передбачена Законом України «Про очищення влади» - щодо Тараса Матолича вона була зупинена через те, що він звільнився. Складно було пояснити невідповідність майна та статків родини сумам офіційних заробітків?

У 2014 році Тарас Матолич відповідно до поданої декларації отримав 35 180 грн. доходу, з яких 30 тис. грн. становили кошти від відчуження майна.

 

А у поданій е-декларації за підсумками 2016 року пан Матолич вказав на наявність готівкових коштів родини - різної валюти на суму понад мільйон гривень.

 

Зазначимо, безробітний депутат Трускавецької міськради є сином екс-мера міста-курорту Богдана Матолича (1998 – 2001 р.р.). Богдан Михайлович також обіймав посадизаступника з питань туризму, курортів та рекреаційних зон та, першого заступника голови Львівської ОДА. Сьогодні він - керівник ГО «Інститут транскордонного співробітництва та європейської інтеграції».

 Андрій ГОРОНЧУК

https://public.nazk.gov.ua/declaration/83868510-f0c7-4231-a18c-22ec490c5377

Вичерпалися «аргументи» і заліг на дно: трускавецький мер переховується від громади

Рейтинг користувача:  / 3

Котрий день поспіль курортне місто лихоманить – оздоровниця ніяк не може оговтатися від наслідків  снігової негоди, яка пройшла Україною 12-13 листопада. Потужні снігові опади позамітали дороги у місті,  прибудинкові території, спричинили ДТП. Та от, що вражає – влада курортного міста, яка з перших днів не справлялася з наслідками негоди, й надалі демонструє свій непрофесіоналізм та байдужість.

А трускавецький мер Кульчинський просто щез – два дні поспіль він не зявляється на робочому місті й підозріло зник з соціальних мереж. Якщо раніше співав дифірамби собі коханому ледь не щодня, виставляючи фото з закордонних вояжів, то тепер відмовчується, не реагуючи на коментарі дописувачів на своїй сторінці.Ще у неділю ввечері градоначальник міста запрошував трускавчан до себе в робочий кабінет, щоб спільно на моніторах спостерігати, як чистять комунальники місто, але після шквалу критики городян, яких вщент розгромили спроби трускавецького мера пояснити свою бездіяльність фас -мажорними обставинами, активність пана Кульчинського стала дорівнювати нулю. Мабуть, трускавецький мер вирішив переховатися у надійному місці, допоки шквал емоцій згасне. Одне слово, заліг на дно.

А пишуть люди пану Кульчинському у соцмережах і далі про наболіле :  «Андрій Богданович!Прошу зверніть увагу!сніг не падає, а на дорогах аварійна ситуація!!!! Зробіть щось!!!не найгірший снігопад випав!!По дорозі на новій зимовій гумі зносить!!!Та Ви в цьому місті живете!!!Трускавець ще Такої зимової дороги не бачив. Не шукайте собі оправдання!дійте, це сором!»   Або ж «Пане мере!почалась відлига!Дороги  не чистять!Я вже мовчу про тротуари!Як водити дітей в садки і школи!!!!До будинків 18-20 по вул. Сагайдачного неможливо заїхати!!!Та зробіть вже нарешті те, що обіцяли!!!Чи ви і надалі буде стверджувати що все чистять і техніка працює....?????».   

Реакції на ці зауваження обурених трускавчан – жодної. Проте трускавецький мер все ж не втримався і спробував після тривалої мовчанки бодай одним коментарем врятувати рештки втраченої репутації у дискусії щодо закупівлі техніки для комунальників міста: «Мене вся наша техніка снігоприбиральна сильно підвела! В найближчий час виправимося !». Та через кілька годин Андрій Богданович витер і це послання до трускавчан. Оскільки у відповідь на його репліку трускавчанка Леся Дідик запропонувала пану меру прийняти серйозні кадрові рішення щодо незадовільного виконання своїх посадових обов’язків профільним заступником Олексієм Балицьким.А на додачу порадила мільйонні прибутки бюджету скерувати на комуналку міста та нову очисну техніку для прибирання доріг,  а не на сумнівні скульптури для парку, котрі зимою ставити і так ніде. Та от такі слушні зауваження громадської  активістки  пан Кульчинський  залишив без відповіді – й знову затаївся у підпільному сховищі.

Скільки часу Андрій Богданович, наче щур, ховатиметься від трускавецької громади – спрогнозувати складно. Мабуть, у теплому сховищі посадовця ситуація виглядає значно оптимістичнішою, ніж реалії на вулицях Трускавця.

 

 Вікторія Утрин

Політична «еліта» міста Трускавця

Рейтинг користувача:  / 3

Лише один штрих - чоловік керівниці Управління  розвитку міста Наталі Скибак працює на телеканалі Ахметова «Україна»!

Пан Скопик на днях відзначився на сторінках інтернет- видання «Джерел Трускавця» бурхливим спічем щодо, як він висловився, «гівновкидів» журналістів. Саме такою була його реакція на статтю про багатомільйонні статки сім'ї  мера Трускавця Андрія Кульчинського.

Як з’ясувалось, пан Скопик  є чоловіком керівниці Управління розвитку міста пані Наталі з прізвищем Скибак, відомим також за рядом гуманітарних проектів носіїв прізвища в минулому.

Його дружину, пані  Наталю , як державного службовця і просто свідомого громадянина , мабуть, не турбує працевлаштування власного чоловіка на  українофобському телеканалі Ріната Ахметова. Як і неприйнятні брутальні висловлювання , які неприпустимі як в цивілізованому,  так і професійному середовищі людини, яка дотична до родини політичної еліти міста.

Леся Дідик

Наталя Скибак з міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським

Олексій Балицький: перший учень колишніх

Рейтинг користувача:  / 1

У 1991 році впала червона імперія. Звалилася швидко, для багатьох несподівано. Від піку могутності СРСР при генсеку Андропову до подій у Біловезькій пущі, де радянський монстр офіційно здох, пройшло всього 7 років. Такого швидкого розпаду не очікували ні американські совєтологи, ні радянські дисиденти, які проґавили  ключовий момент історії і допустили те, що при владі на пострадянському просторі залишилися перефарбовані в нові демократичні кольори колишні. Тільки країни Балтії - Литва, Латвія і Естонія почали з головного - люстрації комуністичних чиновників і їх поплічників. І сьогодні вони - повноцінна складова Європи, члени Європейського Союзу, НАТО, Шенгенської угоди і зони єдиної валюти євро.

Детальніше...

Стихійна торгівля в Трускавці зростає, а мер вдає здивованого (фото)

Рейтинг користувача:  / 0

Цирк на дроті ! Міський голова Трускавця пан Кульчинський дивується звичним речам, які сам спричинив своїми  нововведеннями. Цими вихідними Фейсбук сторінка міської ради Трускавця зарясніла «схвильованим»  меседжем  від міського голови оздоровниці. Текст повідомлення пана Кульчинського зводився до наступного: «мав приємність  прогулятися вихідними днями центральною частиною Трускавця і був неприємно здивований зростанням в геометричній прогресії стихійної торгівлі у невідведених для цього місцях. Відтак пан мер резюмував: такий стан речей – недопрацювання поліції міста, мовляв, треба більше штрафів  виписувати торговим порушникам. 

Детальніше...

Прес-конференція трускавецького мера, або розмова ні про що

Рейтинг користувача:  / 0

Чи не вперше за історію Трускавця звіт міського голови про діяльність за перших 100 днів відбувся у лише у формі лише прес-конференції для журналістів, а не спілкування з громадою міста. До того ж ця зустріч не була анонсована ні на офіційному сайті міськради, ні у мас-медіа, що вкотре підтвердило – трускавецька влада не готова працювати у відкритому форматі.  Виглядає на те, що Андрій Кульчинський уникає спілкування з трускавчанами, розуміючи, що сказати нічого: реалізація обіцянок з передвиборчої програми ніяк не розпочнеться. Більше того – окремі рішення: про різке зростання тарифів на водопостачання та спроба рейдерської атаки на підприємців сувенірного ринку викликали обурення у мешканців міста, яке трансформувалося в акції протесту під стінами міської ради. 

Про ці свої «здобутки» мер під час прес-конференції скоромно промовчав. Натомість більше половини часу, призначеного для зустрічі з журналістами, розповідав про фантасмогоричні плани мерії, не називаючи жодних конкретних термінів виконання й не демонструючи документів, які б засвідчили, що вони таки будуть втілені в життя. Наприклад, Андрій Кульчинський, як про доконаний факт, розповідав про інвестиційні проекти щодо будівництва аквапарку, льодової арени та інших відпочинкових об’єктів, хоча  насправді йшлося лише про перемовин з ймовірними інвесторами. Тобто ці, так би мовити досягнення, наразі вилами по воді писані. Теж саме стосується участі міста в обласних та регіональних конкурсах по спів фінансуванню: по-перше, подані проекти, розроблені ще минулого року, а по-друге: невідомо, яка кількість з них переможе. Тобто запевнення Андрія Богдановича про плідну працю над залученням інвестицій до міста, є поки що лише казочкою про сивого бичка. А вже абсолютною маячнею виглядає ідея про об’єднання Трускавця з Оровом, Зимівками та іншими селами – це  надзвичайно складний в реалізації проект, пов'язаний з вирішенням багатьох питань, у тому числі й утриманням інфраструктури цих населених пунктів. Пан мер готовий взяти на себе таку відповідальність? 

Журналісти, запрошені до участі у прес-конференції, так і не почули головних меседжів: не було представлено стратегію міста-курорту, яку мала б за цей час напрацювати нова команда, не озвучено пріоритетних напрямків, які реалізовуватимуть першочергово, не окреслено дорожньої карти.  Виглядає на те, що трускавецька влада працює в ручному режимі, не ускладнюючи собі життя прийняттям ефективних менеджерських рішень. А проблеми, які виникають, вирішує методом «гасіння пожежі»: за таким принципом було виділено кошти з бюджету для зменшення заборгованості міського водоканалу, прийняте рішення про компенсацію мешканцям тарифів з водопостачання, Кульчинський також обіцяє дотувати з бюджету пільговий проїзд усім пенсіонерам. Влада вдається до популізму, формуючи бюджет проїдання, а не бюджет розвитку Трускавця.

Одне слово, перша прес-конференція міського голови Трускавця стала свідченням того, що очільники міста не здатні до напрацювання комплексних управлінських рішень і системності в їх реалізації. А це - серйозний виклик для громади.

Ольга КУЦ 

Гаряча новина

Зараз на сайті

На сайті 36 гостей та відсутні користувачі

Спонсори